View Single Post
  #233  
Vechi 11.02.2021, 15:51:09
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Piei satana demonizata in NIP.
Constat că tu piei la fiecare postare doar că nu-ți pasă.

Citat:
Sunteti sectari NIP care va ascundeti prin BOR.
Nu sti românește, nu merge să scri ”sectari NIP”. Nu ai cum fi ortodox din BOR dacă ești analfabet și agramat. Ești un vrăjmaș infiltrat care iei bani să faci caterincă și mocirlă.

Citat:
BOR v-a scos afara de mul ttimp, in 1993.
Te-a scos pe tine! Ce e aia ”mul ttimp”? Nu-ți pasă că stâlcești cuvintele și subminezi limba română? Un ortodox nu-și permite să siluiască o comoară atât de valoroasă.

Citat:
Imi pare rau ca nu ti-am raspuns mai devreme, mai trebuie sa mai si lucram...
Îți pare rău pe dos, ție îți pare rău că n-ai făcut destul rău, regreți când nu hulești îndeajuns repetând în sute de postări și se vede că nu te lași până nu te auto-distrugi. Asta se întâmplă când ești plătit să faci ceea ce faci având impresia că banul și mercenariatul îți recompensează vărsarea de sânge acoperindu-ți pagubele sufletești. Nu te gândești că te vei întâlni cu Domnul? Mai devreme sau mai târziu te vei întâlni exact cu Acela pe Care Îl rănești și-L prigonești! Nu-ți pasă. Nu-ți cunoști munca ce te așteaptă!

Citat:
Nu mai papagalici prostiile lui Moroco.
Moroco nu scrie prostii. Ce ți-am postat te dovedește pe tine de prost și analfabet. Sunt faptele și textele tale. Tu te dovedești singur și susți ca orbul neglijent că alții ar fi așa de proști ca tine.

Nici nu-ți dai seama că aici altul e subiectul discuției și nu vrei să respecți. Clar te dovedești încă odată, dacă mai era nevoie, de prostovan confuziv și nesimțit care nu poate respecta un dialog onest purtat pe fire de discuție separate. Amesteci totul așa după plăcrea porcului de a mânca lături.

Citat:
Iar grupul de demonizati sunt cei din noi ASA CUM BISERICA SPUNE.
Iată o propozitie de analfabet și agramat complet dementă și falsă ce poate apare doar de la un demonizat. Dacă tăceai filozof rămâneai.

Citat:
Biserica v-a spus ca sunteti SECTA REA. PUTUROASA.
Nu eu ci tu repeți mereu ca un papagal aceleași minciuni și răutăți!

Cum ar putea fi secta Dumnezeu care a Trâmbițat prin ortodocșii români cei mai mici și mai cuminți crescuți de Dumnezeu încă de foarte mici?

În mintea ta strâmbă poate fi sectă orice lucrare ortodoxă bună. Tu nu cauți adevarul ci crezi orbește pe câte un ayatolah așa ca musulmanii sau ca evreii care nici azi nu l-au primit pe Hristos și care ca niște kamikaze se detonează între creștini. Iată ești în rând cu uslamiștii și talibanii ”ortodocși” scoși din minți de satana și care se răzbună pe nevinovați și chiar pe Dumnezeu fără să ia aminte. Asta e prostie maximă, iarta-mă că ți-o spun, nu vreau să te jignesc.

Citat:
Ortodoxia ta??? Habar nu ai ce este ortodoxia si vorbesti numai prostii..
Da, ortodoxia mea, nu-ți bate joc de ea că nu-ți permit! Ți se pare că eu nu am habar ce spun și că eu vorbesc prostii? Vine timpul când te vei căi pentru călcarea în picioare a credinței adevăraților ortodocși care ți-au vrut binele știind ce fac!

Citat:
Toti sectarii se cred ortodocsi pana in maduva oaselor si nu stiu boaa din credinta.
Din puțul gândirii unui analfabet-prost ce nu se poate exprima românește decât anapoda. Mai mare prostie n-am auzit decât că sectarii se cred ortodocși. Ei defapt desprinzându-se din ”bisericile” apusului, din catolicism și protestantism la catolicism. Mai mult, cică sectanții se cred ortodocși până în măduva oaselor.

Numai tu știi ”boaa din credință”! O fi așa un șarpe mare, gros și lung care te-a înghițit și-și bate joc de tine până te digeră. Nu te poți opri de la rele exact așa cum nu se poate el opri să înghită cu fulgi tot fraierul pe care-l prinde. Te bagă în temnița necredinței în care-i slujești până la sfârșit la dărâmarea ortodoxiei sfârșind în muncile pe care nu le cunoști.

Te dovedești clar demonizat și nu mă crezi când îți repet.

(N-aș vrea s-o pățești mai rău căci fiind ortodox țin la alți ortodocși chiar dacă au degenerat așa ca tine până la stadiul de ”boaa”, vorba clownului mare ”teolog” și foarte ”ortodox” ce împute forumul deversând canalul.)
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”