View Single Post
  #114  
Vechi 24.03.2021, 13:47:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Si asta a facut Arie? Era croitor si nu i-a placut haina si a facut alta?

Asta este erezia lui Arie in viziunea lui Moroco-Arie?

In rest Moroco este un papagal pe toata linia.

Ce pot sa zic, ma bucur ca iti confirmi pozitia.
Tu nu poti citi?
Am zis ca asta e pozitia pruncului Iisus Hristos care a grait sfintilor pe vremea primelor sinoade ecumenice. Eu ca papagal, am repetat ce am auzit de la sfinti.
Nu e pozitia mea, nu confirm pozitia mea ci pozitia Domnului Iisus Hristos.

Halal teolog esti Dumneata care te informezi de pe Wiki negand adevarul marturisit de Domnul Iisus!

Nu spun ca Arie nu a mai avut si alte pareri (gresite) dar principalul pacat de care s-o fi pocait de atunci e ala care l-am afirmat stiind eu asta de undeva de la sfinti, de pe net.

Marturisesc ca asa o fi daca asa a zis pruncul Iisus:
Citat:
În prealabil postat de Iisus copil
AriE A NEGAT si a sfartecat HAINA sfântă a DOMNULUI pe care o purta si o poarta Iisus-Credinta (circumcizia, botezul, ungerea, trimiterea, sfintenia, Cuvantul, lucrarea).
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote