View Single Post
  #32  
Vechi 20.05.2021, 22:53:36
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 409
Implicit

Eu m-am vaccinat, la fel și bunica mea care stă foarte bine în anii 70 ai ei. Bunica e creștină ca mine, dar e cea mai credincioasă din toată familia și spun sincer, vaccinul anti-Covid nu reprezintă ceva rău care te-ar scoate din starea de rugăciune, sau chipurile te sălbăticește și începi să faci păcate care nu erai în stare să faci până acum. Vaccinul NU îți atacă sufletul cum cred unii creștini. Pot exista reacții adverse doar la trup, un procent mare de oameni vaccinați nu pățesc nimic grav. Se întâmplă ca o parte din oameni să aibe reacții adverse grave, sau procent foarte mic de oameni care pot muri sau lua boala de Covid, sunt și multe știri false împotriva vaccinării, de asta știrile anti-vaxxer se folosesc de procentajul mic.

Cunosc persoane apropiate din medicină care îmi spun lucrurile astea și mă țin la curent. Da sunt și asistenți medicali/doctori care încă așteaptă o variantă de vaccin ca lumea ca să se vaccineze. Momentan acestea de acum sunt la faza de experimentare. Vaccinul mRNA se folosește de nanoparticule lipide (deci nu fetuși din ce am auzit mai sus acolo, fără supărare dl. Florin, dar cred că e fake news despre ce ai spus legat de fetuși avortați, părerea mea).
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote