View Single Post
  #5  
Vechi 30.12.2021, 15:09:18
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Am citit acest articol si m-am bucurat

https://cluj24.ro/video-foto-o-icoan...lor-93533.html

De ce plang icoanele? Care sunt explicatiile teologice la acest fenomen? Am vazut ca au mai fost si icoane care au plnans cu sa nge
Icoana Domnului din Cluj a inceput sa planga de ziua Nationala si nu se mai opreste din plans.

Am inteles de ce.

Suntem un oras de fraieri care ne autotzepuim cu duh strain, strain de Cer, desi ar fi fost sa fim Orasul-Noul Ierusalim (Cetatea e aia din Dambovitza de langa orasul Poduri-Pucioasa) care are in proiect sa introduca si metroul pana in zonele limitrofe.

Dar daca durerea a inceput de ziua Nationala inseamna ca noi romanii ca tzara ne autotzepuim asa ca pe vremea Israelului cel vechi, pe vremea sf. Ilie care cu greu a alungat prosteala si autotzepuirea ipocrita din Israel.

Toti slugarnicii lu lumeEUri fac teroare si cei ce ar trebui sa apere turmele Domnului fug in gogoasa trasa in tzeapa-piramida din piatza revolutiei si acolo face slugi la zeitza aia legata la ochi cu cantaru in mana ce joaca baba-oarba si ruleta ruseasca (sovietica) si la transgenderitza zmeus care se da simbolul libertatii stand ca o statuie de zeitza ”fecioara” cu flacara straina in mana si din cap ii ies razele tzepuitoare ale ”sfintei” ratiuni a marelui papalâc luxiferic.

Normal ca suntem de plans ca cat suntem de fraieri, tarati de alesii de la butoane slugarnici si bine mituiti ajungem beroii razboiului fratricid dintre Ucraina-Rusia-Moldova si Romania... razboiul tzepuitzilor, fraierilor, prostilor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2022 at 13:39:08.
Reply With Quote