View Single Post
  #68  
Vechi 23.01.2022, 20:26:03
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.162
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Aia cu neo-protestantii sunt extremisti religiosi, era un film Footloose inspirat dupa fapte reale, le-au interzis intr-o comunitate de crestini neo-protestanti dansul in orasel ca cica dansul e de la diavol. Cea mai mare aberatie posibila auzita de la niste extremisti religiosi!
Irodiada a pus-o pe Salomeea fiica ei de a dansat pentru Irod și așa a fost răpus Sfântul Ioan Botezătorul, aici cred că au dreptate și Sfinții Părinți care interzic dansul.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Tot vii si cu idei cu spatii sacre, omule ce e in mintea ta? Esti foarte dificil nu te inteleg deloc. Nimeni nu tine petreceri in spatii sacre....plajele din Mamaia, Navodari, Constanta, tot litoralul nu sunt spatii sacre :))) De ce aduci la discutie muntele Athos ....Doamne sfinte....nu o sa incep sa vin sa fac o petrecere in gradina unei manastiri, ala e spatiu sacru :))
Ce e greu de înțeles că în Dobrogea a fost spațiu de sfințenie și voi l-ați transformat în spațiu de traktir ?

Uite aici câți sfinți sunt din Dobrogea :
25.01 Sf. Ier. Bretanion, ep. Tomisului
28.02 Sf. Cuv. Ioan Casian Romanul și Gherman din Dobrogea
7.03 Sf. Sfințit Mc. Efrem, ep. Tomisului
20.04 Sf. Ier. Teotim, ep. Tomisului
13.07 Sf. Mc. din Dobrogea: Macrobie, Gordian, Ilie, Zotic, Lucian și Valerian
4.06 Sf. Mc. Zotic, Atal, Camasie și Filip de la Niculițel

Comuna Niculițel e în Tulcea

Pentru mine Dobrogea e o zonă încărcată cu sacralitate și punct, probabil ăsta e scopul diavolului să-l spurce prin dezmăț.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu mai fii asa introvertit, nu mai fii anti-social, deschideti mintea...incearca sa intelegi lucrurile! In discutia asta cu petrecerile tu NU AI SANSE sa ma convingi, pentru ca si preotul meu e de partea mea cu sfaturile lui! Problema este la tine, este ceva in sufletul tau.
Eu mi-am făcut datoria să avertizez la judecată de Apoi nu voi avea păcat că nu ți-am spus, e treaba ta ce faci pe mine nu mă interesează dar măcar nu mai promova creștinismul îndulcit pe aici.

Există și nunți chiar de creștini ortodocși mai liniștite care se fac Duminica după Liturghie nu sâmbăta pentru câștig.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Moroco: Imi pare rau ca ti-am manjit threadul, ne-am abatut de la subiect, domnu Iorest are o tulburare pe care nu o inteleg de incearca sa se ia de mine in replyurile trecute! Cred ca isi cauta persoana de cearta pe viitor cum esti tu cu gpalama.

In loc sa fim toti uniti...
Păi tu te-ai băgat în seamă mă pe threadul ăsta și ai dat și-n mine și-n moroco aici, ai adus din bule de facebook citate fără să ți le ceară nimeni să muți discuțiile de acolo aici ai făcut mișto și de dobrin7m.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 23.01.2022 at 21:51:36.
Reply With Quote