View Single Post
  #20  
Vechi 19.11.2022, 15:22:58
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
L-ai gasit de om serios pe @gpalama de-i multumesti?
Ti-a livrat vrajeala stiintifica de "mare" duhovnic si pentru ca ti-a dat liber la pacat l-ai crezut adulandu-i rautatea cu care m-a denigrat si m-a barfit pe mine ca sa se erijeze pe el insusi la putere. Nu-ti dai seama?

Vezi ca te-a sfatuit din dreptul ortodoxiei sa va continuati malahia, sa folositi medicatie pentru potenta ca sa va inghita de tot acest viciu foarte urat, sa stati apoi pe termen lung in pacatuire cu relatia voastra stricata insinuand ca cica daca nu-l lasi pe sotul tau sa-si faca sau nu-i faci tu malahie ti se strica casa si merge "saracul" pe coclauri la altele. Nu pricepi ca "marele" duhovnic al ortodoxiei iti prezinta dupa mintea si experienta lui malahia, curvia, labareala ca si cum n-ar fi pacat important si chiar dand de inteles ca malahia cu nevasta sau cu prietena... nici macar pacat nu e, ca cica bine ca nu va despartiti, bine ca stati in pacate "minore" care se iarta. Penibil cum va poate prosti un mitoman ascuns dupa o icoana de mare sfant de-l luati de bun sfatuitor incat ajungeti sa-i mai si multumiti frumos pentru ca v-a dat liber la pacatuire sapandu-va groapa vesnica. Nu-ti dai seama ca ai fost tzepuita?

Pai decat uniti de viciu si legati de pacat pe vecie mai bine va despartiti! Ti-am zis, daca esti cu adevarat crestina ar fi bine sa nu vrei sa ajungi asa.

V-am recomandat simplu: apropiati-va si iubiti-va fara pofte sexuale daca nu vreti sa faceti copii! Cu astea e de luptat si nu de jucat!

(Mie nici nu mi-ai multumit deloc darmite sa-mi fi multumit frumos! Treaba ta de cine ascuti. Io ti-as fi recomandat sa asculti de preotul bisericii in care activezi si sa urmezi sfaturile lui daca nu vrei sa te sminteasca careva.)
Tu esti caz patologici de spitalul 9, alunga de pe forum, reintrat prin tertipuri, bolnav dupa cum se vede pe canalul youtube. Cum se zice un mistic inselat, freventator de secta. Sectare, ia-ti catrafusele si vezi-ti de viata ta.

Problema nu e impotenta, e depresia si cum te pozitionezi psihic. Nu a murit nimeni din asta.
Reply With Quote