View Single Post
  #15  
Vechi 25.11.2022, 03:30:20
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.189
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Te complici. Lasa asa cum e, ca daca tu vrei sa convertesti intr-un wav mai mare cu bitrate mai mare, strici calitatea, si na nu o sa auzi nici diferente. Cum au fost masterizate in studio asa raman, nu poti sa le faci nimic. Daca maxim e 1411 atat e. Dar de aici poti converti in mp3 320kbps, sau in FLAC. FLAC-ul este intre WAV si mp3 la compresie si bitrates.

Eu am programul dBpoweramp Music Converter, ma ajuta foarte mult pe ce mai fac. Dai click dreapta la piesa, "convert to" , si iti da panoul cu optiuni si formaturi. Am pus o poza aici, arhivata. Poti sa o vezi din arhiva. Mi se pare ca e gratis programul. Nu mai tin minte, il am demult.
Mulțumesc.
Prima dată a trebuit să dau rip de pe windows media player, că fișierul acela de 1 byte era setat să se oprească dacă scoteam cd-ul, și din windows media player am reușit să dau wav și să fac un fișier de 678 mb, ulterior am descărcat un program Cowon Jet Audio Plus și am început să formatez.
Culmea e că fișierul FLAAC e mai mic decît WAV, am reușit odată 630 kpbs /44 khz cu 279 mb, și 768 kpbs /24 khz cu 367 mb acesta nu e FLAAC.

Cred că o să rămân cu 768 kpbs/24khz că sună parcă mai bine, de acu știu și nu mai pierd timpul.

Sper doar să-l recunoască și alte playere, pe calculator am winamp care prinde tot, clasic și bun.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.11.2022 at 03:34:45.
Reply With Quote