View Single Post
  #4  
Vechi 26.09.2023, 21:33:57
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 308
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Din ce scrie acolo, foarte bine ca descurajeaza acel film, dar...
Din punctul meu de vedere este clar că IPS Streza, și nu doar „dumnealui”, NU MAI ARE LEGITIMITATE MORALĂ de a emite astfel de pretenții, avînd în vedere câte cedări a făcut și continuă să facă neomarxismului și neomarxiștilor.

Că vorbim despre eșecul absolut lamentabil al referendumului pentru definirea familiei, din 2018, eșec la care principalii vinovați și responsabili sînt exact „chiriarhii” BOR, că vorbim despre multe alte abuzuri comise de neomarxiști care au fost întîmpinate mereu cu tăcere;

că vorbim iată despre monstruozitățile afirmate de Baconsky, care nu doar că nu a fost criticat de către IPS Streza, dar este promovat, deja vorbim aproape de niște forme de complicitate morală, iar pentru cei care nu știu sau nu își amintesc, nu mai repet, ci dau doar trimitere la un subiect care este tot aici pe forum, unde am scris mai pe larg despre cinismul aproape satanic al acestor personaje, care fie promovează, fie tac complici la promovarea acelor monstruozități, în contextul în care în România s-au petrecut peste 23 de milioane de acte de ucideri de vieți omenești (prin avorturi), ălea înregistrate (cine știe câte milioane or mai fi fost neînregistrate, plus cele produse prin pilule contraceptive ...), în câteva decenii, în contextul în care din România milioane de oameni au fost izgoniți prin distrugerea și jaful economic, prin lipsa de investiții, sau în care mulți oameni sînt pur și simplu forțați economic să nu se „înmulțească” și așa mai departe. Apropo, poate ne aducem aminte că IPS Streza a fost și „dumnealui” vreme de decenii ba preot, ba ierarh, deci poate începe să livreze public ce a făcut „dumnealui” față de aceste dezastre, că „viață bună” sînt convins că a dus pe spatele românilor, ba mai și pretinzînd că „dumnealui” „i se cuvine”.

Baconsky – IPS Streza, un „BINOM” PRIMEJDIOS pentru B.O.R. și pentru nația română

Last edited by David_1859; 27.09.2023 at 13:16:43. Motiv: completare, corectură
Reply With Quote