View Single Post
  #44  
Vechi 09.10.2023, 00:44:15
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.645
Implicit

Da, aici ai dreptate în ambele afirmații!
Aia nu-s pocăiți adevărați doar se pretind neoprotestanți. Iar fumătorii și drogații și toți ăia despre care spui că lucrează în industria videochat-ului, se ocupă de jocuri de noroc, de rețelele de carne vie, fură, exploatează sexual, batjocoresc și distrug șansa altor generații, procentual sunt cam cu toții ortodocși. Și da, dacă așa cum bine zici nu-s creștini măcar că au fost botezați ortodox, au mare nevoie de creștinare. De aia e bine să citească Biblia Cornilescu și să devină creștini prin naștere de nou, nu?

Interesant e că atunci când respectivii se pocăiesc, devin creștini și se lasă de toate blestemățiile alea, tu zici că au înnebunit și fac un păcat mare.

Aici ești tu dus în eroare de satana.
Dar în celelalte spuse, ai o mare dreptate!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu doar am spus că nu e bine să te lauzi cu cei mai cei, când de fapt la niciun capitol în afară de IT nu excelezi ca țară.
Ba da, mă laud cu România pentru că este țara mea frumoasă cu oameni faini și sunt foarte mulțumit că trăiesc în ea și că este prima țară din Europa în ceea ce privește spiritualitatea.

Dacă ție nu-ți place România, țară 85% ortodoxă, poți să te muți fără opreliști la poponarii din Grecia și să te împrietenești cu Nicholas Yatromanolakis. Chiar nimeni nu te oprește.

Last edited by Penticostalul Traditional; 09.10.2023 at 00:56:54.
Reply With Quote