View Single Post
  #65  
Vechi 03.11.2023, 10:02:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Foarte bine, sa reactivam mitropolia, dar pentru ea, io il propun pe d-l Banescu, mare mitropolit acolo, pentru aceste mesaje dumnezeiesti care fac bine sufletului meu pacatos.
Hi, hi, hi!
Pai cum sa-ti faca bine cand ti-l intareste? Si tocmai asta vrea si el, sa "fenteze" pe cei care se cred credinciosi.

Doamne Iisus Hristoase,Fiule al lui Dumnezeu, pe mine pacatosul,miluieste-ma!
Cum sa mi-l intareasca in islavoirea mea cea rea, nesimtita si impietrita din moment ce imi vadeste necredinta, impostura si alte carente sufletesti prin mesajele lui foarte crude cu pacatul pacatosilor ce se dau ei mari credinciosi ortodocsi de ortodocsi fara pic de crestinism in "ortodoxia" nerusinata din sufletul lor?

Imi taie sufletul inchegat in rele si in noaptea mintii cu sabia focului luminos al mesajului cel drept (crestin) asa ca sfintii arhangheli.

De asta zic ca-mi face bine si nicidecum pentru ca mi-ar da apa la moara la lacomiile cruzimilor mele pofticioase de violentele cele multe si de multe feluri, josnice si oculte, mandre si trufase, grozav-gresicioase cu care fac rau apropiatilor asa cum fac rau si lui Dumnezeu ca sa ma laud si sa ma inalt si mai mult in pacate si faradelegi ca impostorii ce se cred mari, grozavi nesocotind greselile, puternici ca "victimele" - "vrednice" revolute in neputinta bogoica-bagacioasa potrivitnica, defapt ei fiind niste iepurcelasi albi, roz, ce de frica pentru nimicuri fac repede si urat, ca spurce-lasii spalati, islavoirea cea rea a neascultarii prin pacate, inchipuindu-si ca smintitii inselati, tzepuiti tzeuitori, ca fac buna voire si lucrarea de sfanta curatenie, luptand ca nebunii pentru dezlipire si etichetarea pe sfinvers ca sa destupe portile faradelegii si sa te hraneascu cu jerfe idolesti razbunacioase pe Dumnezeu ca sa-si faca lorusi rau ca nebunii deznadajduiti si preasuparati.

De ce se intristeaza si se posomoresc acestia care se regasesc in vorbele lui deprimandu-se cand il vad pe Domnul Iisus Hristos-Cuvantul ca apare si reapare? Pentru ce-si camufleza si-si ascund fatza-mocirloasa ca fatzarnicii si ipocritii lingusitori? Oare pentru starea de impostura in care se afla dantzuind din priviri zis si facute cu mamonitzele sulimenizate nepasandu-le ca se afunda tot mai mult in ridicol?

Iata de asta m-am bucurat, ca este cineva care curatza blidul si pe interior de toate oasele mortilor, mortodocsilor, mortii cei pacatosi ridicati la rang de mare idol.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.11.2023 at 09:40:34.