View Single Post
  #14  
Vechi 01.12.2023, 12:15:19
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Tu, in schimb, preferi "politica" bisericii si nu-ti asumi nimic decat numai ce-i "sinodal"(regulamentar). De ce?
Pentru ca toate sunt corecte si adevarate. Sunt ortodox, botezat de la nastere, am primit iertare prin botez si darurile Duhului Sfant prin Mirungere. N-am nevoie de niciun argument sa stiu ce-i in inima mea, Dumnezeu m-a binecuvantat si mi-a luminat sufletul, mi-a aratat adevarul, si a avut grija de mine mereu.

Citat:
Fiindca este mai usor sa traiesti "biologic" (adica trupeste) in lumea asta, decat sa te pronunti si sa intri in conflict cu faptura din care si tu insuti faci parte.
N-am nevoie sa intru in niciun conflict cu nimeni ca nu asa a fost randuita lumea. E randuita dupa iubire, nu bravada prosteasca, mandrie smintitoare, si lupte fara sens cu tine si cu Dumnezeu. Asa doar pierzi vremea din orgoliu si alte slabiciuni duhovnicesti, si vremea trece repede "ca vremea s-a scurtat de acum" (1 Corintieni 7,29).
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote