View Single Post
  #22  
Vechi 15.01.2024, 10:09:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.347
Implicit

Un psalm scurt,

M-am bagat in pacat.

Am mintit si m-am bagat in minciuna si am pacalit tzepuind si trufind pe verticala si orizontala iubirea, caci nu le-am iubit pe niciunele, doar m-am amagit pentru stiintza si trufie, ca sa fiu k lumea, sa fac k lumea, sa fac frumos lingusind si trufind ca intr-un spectacol filmat in care sunt actorul cel mai aplaudat.

M-am bagat in pita si apoi ca pui de pita am cersit grasime sa ma martui ca miez.
M-am bagat in idol si de acolo am crezut in ”sfintenia” idolului... sufletului, asa ca o casa de melc codobellc, ca o scoica invartita, pe care am pus-o la ureche sa-mi uruie si sa-mi iau de acolo comanda, dubla comanda bagata pana in altar dupa perdelutza... apoi motivat fiind de barfa si rautatea pusa la inima rea de manipulatorii si scamatorii tzintelor am bagat in capul altora.

M-am bagat in faptuitorul de rele si in zicatorul ce spune tot cuvantul rau pentru Tine, defapt pentru bucuria ”mantuirii” prin trufie.

M-am bagat in seama si m-am inhaitat cu bagabonzii. Urat final.
M-am bagat in bagare ca Neo in Smith, ca un SRL in profit!

Acuma strig, Doamne in ce m-am bagat de m-am incurcat si stricat?.. incat povestea nu mai are deznodamant pana-n pamant?

In acel blestemat tren blindat care are mereu pe sfinvers ceva de aparat?
Acolo m-am bagat ca un ratat demonizat?
In blestemul blestemat?
Nedreptate!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 15.01.2024 at 15:03:50.
Reply With Quote