View Single Post
  #4  
Vechi 26.02.2024, 12:29:10
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 784
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
La biserica desi merg la slujba o singura data pe luna in general, nici nu indraznesc sa ma uit la femei mai mult decat o privire trecatoare. nu cred ca e locul potrivit pentru a cunoaste femei sau in care sa te ispitesti singur.
Aici nu e vorba să te uiți după femei în timpul slujbei, ci să rămâi după slujbă să vorbești cu oamenii, să îți faci prieteni, se mai organizează și evenimente cu caracter social. Cum să nu fie biserica un loc bun să cunoști un partener, familia e sfințită de Dumnezeu, începe și se termină cu Dumnezeu, e un loc foarte bun.

Citat:
Nu am osandit pe nimeni niciodata (...) nu i-am judecat eu ca sunt ei superficiali pe retelele lor, i-am etichetat exact asa cum sunt
Adică monahii cei mai avansați din Athos au osândit dar tu niciodată? Treaba ta dacă așa vrei să gândești, se poate să n-ai o conștiință a păcatului. Zicea Pr. Cleopa odată, „dacă n-am dormi în păcat, toată ziua am plânge păcatele noastre”.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote