View Single Post
  #93  
Vechi 06.03.2024, 11:45:59
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Oricât ai face tu abuz de cuvinte faptul că te zvîrcolești așa arată că ești din clientela PNL-PSD, un om liniștit nu ar scuipa atâta venin.
Nu sînt din nicio clientelă, însă nu pot să nu observ că mata ai impresia că cineva trebuie neapărat să fie, să facă parte dintr-o clientelă, că nu există (între români) decât interese private, clientelare, „neofeudale”; eu vorbesc în spiritul apărării intereselor ortodoxe și naționale românești, pentru mine ceilalți oameni în general și ortodocșii români în special nu sînt, spre deosebire de abordările în dese rînduri ale unor personaje sinistre de tipul tovarășilor Simion, STREZA (Liviu) de exemplu, niște „mijloace”, niște „mărfuri”, niște „subiecți tranzacționabili și chiar și tranzacționați, măcar unii dintre ei, în diverse moduri” pe care să îi folosesc în atingerea unor scopuri de multe ori private, egolatre, individualiste sau clientelare și, după cum se și vede, ilegitime, mîrșave, mișelești, abominabile.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu există niciun fel de proiect sau măcar schiță de lege pe tema asta, nu mă interesează declarații.
Lasă-ne cu de-stea, că am înțeles, și orice om rezonabil înțelege prea bine, dacă vrea, cum stau lucrurile de-adevăratelea. Știu că Simion umblă cu „alba-neagra”, dar nu cred că este cazul să se continue în astfel de abordări profund disprețuitoare la adresa românilor.

Last edited by David_1859; 06.03.2024 at 12:04:54. Motiv: corecturi
Reply With Quote