View Single Post
  #20  
Vechi 21.03.2024, 17:48:14
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 323
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
(...)
Iar Coaliția pt Constituție e și mai bună, nu intră excesiv în zona bisericească ......
Eu nu știu în ce realitate trăiești, eu în afară de 2-3 știri pe niște saituri cu aplaudaci fără discernămînt politic n-am văzut nimic despre așa-zisa „coaliție”. (Probabil că la Georgică „Che Gargara” se „strâng” altfel semnăturile, sau poate le aveau „deja strânse” și nu știu cetățenii. Se știe că Georgică și slugile lui au mai strâns, zice-se, nu știu cât este de real, semnături și nu-i exclus încă de atunci să fi folosit liste dubioase, de exemplu cu probleme la antet sau cine știe ce alte probleme.)

Nu pot să nu observ că nu există mai nimeni să strângă semnături, și cred că nici nu e cea mai mare problemă a oamenilor acum, cred că au probleme mai mari, atunci în 2018 chiar a fost o mișcare la nivel național, chiar dacă majoritatea nu s-au dus să voteze, era o efervescență, erau dezbateri, tema efectiv exista la un anumit nivel în spațiul public și chiar mediatic. În plus mai era și centenarul marii uniri, și se legau subiecte simbolice.

(Georgică nu făcea atunci pe „conservatorul”, probabil „conserva” primise alte sarcini la vremea respectivă, el zicea mai târziu că ar fi participat la protestele terfeliștilor, la 10 august etc., deci ale celor care erau în siajul USR, Cioloș, al neomarxiștilor, al unui anumit „stat paralel” și așa mai departe.)
Reply With Quote