View Single Post
  #66  
Vechi 21.03.2024, 21:38:54
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu înțeleg ce percepi tu ca jignire, că văd că și de fratele rappy care e în general constructiv și a contribuit la articole pe tema teologie ai spus că te jignește, poate mi-a scăpat mie ceva.
Exemplifici exact ce spuneam despre tine si cei ce sunt agresivi sau sustin agresivitatea. Ori esti cam uituc si ai uitat ce am discutat acum cateva zile, pe pagina cealalta. Cand tu insuti ai fost foarte deranjat cand ti-am spus ce mi-a scris Rappy si tu ai inteles ca eu ti-as fi spus tie. Cand era vorba de tine ai reactionat imediat, dar cand e vorba de altii este doar ceva nesemnificativ, prea multa sensibilitate. Chiar tu m-ai intrebat daca nu ar trebui sa fii deranjat cand ti se spune ca esti limitat intelectual. Fratele tau Rappy sustinea ceva foarte ciudat, ca nasterea si purcederea ar fi continuu, in permanenta, nu in vesnicie, cum spune Crezul. I-am explicat foarte frumos, dupa cateva mesaje a devenit agresiv pentru ca-l contraziceam si a ajuns sa jigneasca la sfarsit. Am incheiat discutia doar cand l-am raportat la admin. Intotdeauna emiti judecati fara sa cunosti adevarul.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu te știu de mult aici, mereu aveai tendința să spui că alții au ceva cu tine și să cauți numai argumente dintr-astea care de partea ta erau bune, dar dacă le foloseau alții ca să te contrazică în alte situații erau incorecte.

Pentru tine e agresiv doar dacă cineva îți întoarce comentariul sau pune punctul pe i.
Acestea sunt neadevaruri, ca sa-ti justifici conceptiile tale. Sunt judecati false, bazate pe nestiinta, sau pe tendinta ta de a aprecia agresivitatea. Ai demonstrat singur ca te inseli, in pasajul de mai sus. Ti-am spus si data trecuta, da niste exemple, nu doar adirmatiile tale, bazate doar pe conceptiile tale. Ti-am scris data trecuta, userul catolic a fost restrictionat de doua ori pentru cum imi vorbea. Din fericire tu nu esti o prsoana agresiva, dar esti genul ala care daca sar cativa sa-l bata pe unul te alaturi si tu sau ii tii aluia batut morala ca e prea sensibil si unii au un caracter mai agresiv, trebuie sa te supui. Cel mai mult mi-a displacut cei ce se aliau ca sa atace pe cineva. Tu ai intrat dupa sase ani de cand eram activ pe forum, forumul se rarise deja. Nici nu-mi mai amintesc daca am schimbat trei mesaje cu tine in cei 2-3 ani cat am mai fost activ (nu dupa ce am intrat rar, cum a fost si discutia despre Halep).
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Aici ești necinstit, am proprietatea a ce am spus, aproape orice suveran din istorie, inclusiv Ștefan cel Mare, Constantin cel mare ar putea fi judecat ca și criminal aplicând măsurile tale care sunt luate de la haștagiști, progresiști și în plus dacă urmărești parcursul liderilor spațiului ăsta ex-sovietic, niciun lider slab nu a rezistat, eu asta am spus, nu că e justificat ce face, am constatat.
Exact asta inseamna ca justifici crimele lui Putin. Ca acum aproape 2000 de ani imparatii romani procedau la fel. Si acelea erau tot crime, ti-am explicat ca nu au devenit sfinti din aceasta cauza. Sa dam mai bine exemple din zilele noastre. Doar dictatorii considerati criminali fac asta. Saddam, Stalin, Hitler, liderul Koreei de Nord, etc. Din mesajele tale am inteles ca ii sustii pe rusi si am vazut ca redai neadevarurile spuse de propaganda rusa. Sa inteleg ca ai o parere proasta despre Putin si il consideri criminal? (cum il considera si Simion).
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu vezi că a fost suspendată mai mult de 1 an și nu s-a preocupat de aspectul familiei, prin comparație Wozniacki s-a dus să nască după ce a câștigat Australian Open în 2018.
Asta am observat la tine, la cei agresivi le justifici toate greselile si le evidentiezi doar partile bune, in timp ce la cei ca Halep le gasesti orice mica greseala, sau ce consideri tu o greseala. La fel ai facut si cu mine, ai gasit sau inventat niste greseli, in timp ce altora le scuzi agresivitatea si jignirile. Wozniacki a facut copil pentru ca era casatorita, Halep tocmai a divortat. Sunt multe jucatoare care sunt casatorite si au si copii.

Last edited by catalin2; 21.03.2024 at 21:53:18.
Reply With Quote