View Single Post
  #70  
Vechi 21.03.2024, 22:54:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.132
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Din mesajele tale am inteles ca ii sustii pe rusi si am vazut ca redai neadevarurile spuse de propaganda rusa. Sa inteleg ca ai o parere proasta despre Putin si il consideri criminal? (cum il considera si Simion).
Care ar fi spusele propagandei ruse în ce postez eu, nu e adevărat că le topesc rușii tancurile de multe milioane de dolari, că i-au făcut o masă de carne tocată și fier vechi pe mulți mercenari care se duseseră pe acolo s-o facă pe glorioșii, pe rambo ca într-o bravadă dintr-asta fără sens, fiindcă frontierele NATO pierd echipament și resursă umană așa, într-un război degeaba.

Ce nu e adevărat, nu e adevărat că părți întregi din Ukr au istorie comună cu Rusia, bătălia de la Poltava împotriva Imperiului Suedez mult mai bine înarmat și mai tehnic, Odesa fondată de țarina Ekaterina, că Ukr a avut beneficii de la ruși și avea o înțelegere să găzduiască flota, să primească gaz șamd.
Că Hrușciov și alții tot adăugau la Ukr teritorii.
https://en.wikipedia.org/wiki/Transf...e_Soviet_Union

Ce nu e adevărat, că ucrainenii duc o politică agresivă de asimilare forțată a minorităților, că îi disprețuiesc visceral pe români, pe unguri, pe slovaci, că ne distrug Delta și se extind ca și cum totul li se cuvine, că i-au sprijinit pe ruși la războiul din Transnistria și logistic și militar și cu tranzitul de trupe prin teritoriul lor, că șterg istoria Cernăuțiului și urmele domnitorului Alexandru cel Bun ?
Ce Zelenski profită de legea marțială pt beneficii proprii ?

Ce ai vrea să susțin minciunile lui Radu Tudor ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote