View Single Post
  #17  
Vechi 26.03.2024, 21:05:21
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David531 Vezi mesajul
Munceam la o fabrica de paine dar mi-am pierdut slujba si nu am mai putut sa platesc chirie, alte rude nu am.

Nu am furat de la nimeni nimic si nu am facut rau nimanui, de ce insistati atata sa imi puneti gand rau?
E foarte bine că muncești, te ajută și la cv că n-ai pierdut timpul, poți povesti și la un angajator că ai nevoie de un loc de muncă fiindcă ești în risc de excluziune socială și deprivare materială severă și ai avut o viață foarte grea.

Citat:
În prealabil postat de David531 Vezi mesajul
Ce as putea sa fac asa diabolic daca m-ar primii cineva la o manastire? vreau doar un pat si 4 pereti sa ma fereasca de frig, pot sa ingrijesc animale daca manastirea are asa ceva, sa lucrez in bucatarie, sa fac curat.

Vreau doar sa stau linistit undeva
Eu ți-am zis încearcă la Valea Plopului dacă ești aproape de București, sau la mănăstirea Dumbrava, dacă ești aproape de Cluj.

În mod normal ar trebui să iei legătura cu protopopul sau cu exarhul mănăstiresc, să te duci în audiență, să prezinți situația ta și să ceri să te pună în legătură cu o mănăstire sau cu o familie care te poate angaja.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote