View Single Post
  #70  
Vechi 09.07.2024, 11:49:19
MineaPeter MineaPeter is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 95
Implicit

Da, televiziunile au făcut manipulare și s-au împământenit în folclor vorbele de Haznaua 3 și de Latrina 3. Dar acest lucru tot nu o îndreptățește pe tanti Diana să Dră-Cuiască și să vorbească cu argoul unei adolescente de 17 ani, chiar dacă nu se știe filmată în timpul unei știri de la TV. Vulgaritatea și bășcălia (sau "Ștocăreala") nu sunt nici ele dovezi de virtute.

Nu este suficient să criticăm derapajele moravurilor, prin Marșul Normalității, unde prezența dânsei trebuie c-a fost o surpriză și un prilej de socializare puternică. Gura spurcată și atitudinea vulgară strică treaba. Mai ales că femeia este în general privită ca o ființă mai delicată decât bărbatul, a cărui vulgaritate - tot păcat - este privită ca un "dat mai firesc"!

Vocabularul nu este singura problemă, avem și scandalul exagerat, țipatul mult, participarea ei la o conferință cu implicații New Age anul trecut, nebuloasa trecutului ei userist - față de care măcar de-ar face o lepădare publică, să ne arate că s-a curățit și că acum gândește ortodox. Mai ales dacă vrea să pozeze într-o mamă creștină de familie. Iar de necazurile cu soțul nici nu mai zicem. Dacă roaba lui Dumnezeu Diana nu pune pază gurii sale, ce aduce ea mai bun decât televiziunile cele îndelung-vărsătoare de subversivitate, manipulare și lături publice?
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia!
Reply With Quote