Subiect: Postul negru
View Single Post
  #759  
Vechi 09.09.2024, 15:44:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.739
Implicit Nu fugiti de porunci, de porunca de la Dumnezeu. Nu va cereti inapoi in raiad!

Ca sa te pocaiesti priveste in jos in tine si te intristeaza de ce vezi in dragostae din inima ta, in inima ta, in matele din burta ta, in organele tale de sub burta, in coapse, gambe si calcaie, in sharpele ce se ridica din mate si-ti umple stomacul ca sa-ti placa multul, mutele, mult si ingamfat, pofticios, ca sa te multumesti in gomflatie si apoi pentru mandreaua nevazuta si neinteleasa sa vrei sa se razbune profanand prin dezbinare ca o limba bifurcata, bronhiile, amigdalele, narile, ochii, urechile, teasta, atacandu-l pe Dumnezeu cu furie si pe aproape prefacandu-se foarte suparat si nemultzumultzumit mental ca rezultat dintr-o discutie si vorbire istorica trecuta prin calculator ca sa devina o stiinta sigur credibila si sa o crezi ca prostul motivat... si de supararea asta smintita sa vrei sa otravesti ca sharpele otravitor ce baga otrava in amestec ca un anestezic dulce de ti se pare ca ti-a ajuns pbersoana incantata in rai, speriata la fiecare aparitie a unei agatari ce te poate scoate din confortul in care stai si nu faci nimic bun toata ziua si toata noaptea decat sa te dai victima vrednica acuzand si disperand ca vine viitorul (porunca) la care nu faci fata si n-ai bani, asa ca esti nevoit sa furi si sa inseli cu travestire cameleonica dandu-te nevinovat si drept ca un ”sfant” intelept si preainteligent ce se ingrijoreaza si nu stie lega doua vorbe decat pentru ca sa-si joace interesul mantuitor si sfatuitor al celor ce se cred mantuiti fugind de porunca nepricepand ei ca defapt se mandresc laudandu-se in deznadejdea lor cu care vrea sa te scape... de sharpele din burta ta incuibat in pbersonalitate aflata in crize de vrajeala de unde trufesti ca sa poftesti sa-ti faci timp sa chiulesti.

Deci incepe privind in jos cu durere si tristete, incepe privind la iubirea din inima, la burta, matze, organe, coapse-gambe, calcaie si apoi la sharpele gastroenterolog viclean sinucigash pangaritor prin stomac umflat si plamani, prin bronhii pana mai sus in bifurcatii si da-ti seama ce-i cu tine ca sa te pocaiesti si sa te linistesti, nemai acuzand si nemai stand foarte suparat ca o victima ce ataca din necredinta sa ucida cu cruzime inconstienta in sminteala apararii disperand de frica poruncii sarind la beregata si lovind la operatie, la punctul cel mai vulnerabil pentru gonflatia trufiei vietii degenerate fara Dumnezeu sau cu un ”dumnezeu” rau pe care vrei sa-l excluzi de parca ti-ai dori scaparea din sclavie si silnicie, din presiuni si din tradari neputincioase.

Priveste-te in jos cu tristete si durere cand iti dai seama ce vezi! Pricepe mai bine ce simti si ce vezi! Si te roaga in centru sa scapi nu de porunca, ci sa te scape Dumnezeu daca crezi de raiadul limbricilor pui foarte cuminti si supusi la maxim la orice altceva viclean si desfranat, duhuri necurate adica la orice e plin de vrajeala sminticioasa pe post de suflet.
__________________
MoroncEkUlaș înVaț leppăd∈LUMEjuglu(fivrEhoț-șcaUsLEUz∈u=sminț∈E-=nEbUParv∈grozînș∈= pripIS∈xpuUnga+cârâmErid-fugid-logivina-stiEsin∈rEUtU-antisimțidur-lăudobasculaș-trădățol-scopbârf-tUt∈u-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-f∈ciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-ter∈sUșefhUț-fant∈zis-progr∈xit=victiviclUadicdol t∈iasiamin∈ picUpic n facinatia gogoș∈rporkd∈luvulps sat∈ plâplaci sascapi d T sal∈faci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici CuvânteuL si FataTa

Last edited by Moroco; 10.09.2024 at 12:38:47.
Reply With Quote