Citat:
În prealabil postat de Iorest
1. Omul totuși are o viață biologică limitată la câțiva zeci de ani, nu se poate întrupa în altcineva cum fac diavolii care iau în posesie animale, persoane, locuri, nu poate călători cu viteza cu care călătoresc îngerii căzuți dintr-o parte în alta a planetei.
2. Cred că omul e doar o marionetă în mâna celui rău, dar având cunoaștere limitată nu poate face rău absolut și nu poate experimenta toate căderile, la început n-a căzut omul ci îngerul.
|
1. Din ce am citit, Sfintii Parinti vorbesc de dedublari, nu de viteze supersonice de deplasare in acest univers. Pana si sfantul Arsenie Boca s-ar fi dedublat pentru a fi prezent la inmormantarea maicii sale lucru pentru care exista martori oculari.
2. Perfect de acord cu tine ca nu poate face rau absolut, dar poate face foarte mult rau acestui Pamant pana la anihilare totala. Multumim lui Dumnezeu ca butoaneleRosii totusi sunt in mainile trilionarilor care nu vor sa o mierleasca impreuna cu familiile lor. Ei adora doar cand poporul se reduce demografic in timpul caftelilor mondiale
clasice, locale, nu de tip nou, umbrela iar ei stau pe chezlonguri la un trabuc si un Mojito foarte foarte departe de fumul inecacios si mizerie.