Psalmul intrebarii
Asta-i intrebarea de baut: Ce faci cand crezi ca ai ghinion si ai pierdut?... respectiv ce faci cand crezi ca iar ai avut ghinion si iar ai pierdut? Si ce faci ajuns pe culmile frustrarii si turbarii? Pe cine si cum te razbuni?
(E-o-intrebare lunga blestemata, ispititoare, identificatoare, foarte-foarte grea in conditiile in care se stie ca multi temerari cad in timpul incercarii de a raspunde. Aviz amatorilor dar si profesionistilor!)
Mancati si n-ascultati si apoi iar mancati?.. ca sa va ”bucurati”???
Pacateus! Ghinion-gheniron-duh bantuitartor-autoamagitor!
De frica de Dumnezeu de ce n-ai asculta de Dumnezeu?.. sfidand.
__________________
Moronc Ek Ulaș înVaț leppăd∈L UM Eju glu( fivrEhoț-șcaUsLEUz∈u=sminț∈E-=nEbUParv∈grozînș∈= pripIS∈xpuUnga+cârâmErid-fugid-logivina-stiEsin∈rEUtU-antisimțidur-lăudobasculaș-trădățol-scopbârf-tUt∈u-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-f∈ciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-ter∈sUșefhUț-fant∈zis-progr∈xit=victiviclUadicdol t∈iasiamin∈ picUpic n facinatia gogoș∈rporkd∈luvulps sat∈ plâplaci sascapi d T sal∈faci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici CuvânteuL si FataTa
Last edited by Moroco; 11.06.2025 at 14:04:18.
|