View Single Post
  #4  
Vechi 27.09.2025, 02:21:30
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.956
Implicit

Revin la tematica Pelerinaj fiindcă mi se pare foarte important, acum cât mai e libertate de deplasare și nu ți se măsoară din satelit la km parcurs cum ar vrea să implementeze.

Trebuie foarte multă disciplină pt a ajunge la cazări la timp, la obiective, să te și odihnești, multe situații de irascibilitate apar pe fondul oboselii și a dormitului iepurește pe atuocar.

Nu trebuie mâncat, băut mult pe drum ca să nu fie nevoie de atâtea opriri, dacă sunt copii mici am observat că vor și înghețată, vor și ciocolată, vor și porumb fiert și le amestecă de stăm aiurea, ideal ar fi să se facă pelerinaje de adulți sau oameni în putere 14-60 de ani cu stare medicală normală.

Copiii am observat că deranjează că se plimbă mult pe culoarul autocarului, dacă vrei să stai cât de cât cu picioarele întinse pe 2 șiruri de scaune, nu poți dacă tot te ridică cineva.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote