Citat:
În prealabil postat de iustin_dumitru
Azi am avut o experienta interesanta, l-am dus pe batranul meu tata pe langa Bucuresti, sa mai vada o data via la tara,si sa culegem vreo galeata de struguri.
|
Mai găseai struguri ? N-am cules via până în Octombrie și am mai rămas cu jumătate din recoltă, o parte erau uscați sau înțepați de viespi, păianjeni, și altele, alta era căzută pe jos, nu că ieșea cine știe ce, dar puținul era și mai puțin.
Citat:
În prealabil postat de iustin_dumitru
Asa ca daca dimineata regretam ca voi pierde ziua la cules , dupamasa am inteles ca oriunde il putem intalni pe Dumnezeu, si ca a face un mic bine si o mica placere celorlalti, poate fi uneori usa ascunsa catre Dumnezeu.
|
Din ce descrii n-ai mai ajuns la Liturghie, dacă n-ai fi obligat să muncești Duminica de condițiile exterioare și traiul greu, nu ar trebui să pui activități recreative sau gospodărești în timpul slujbei.