View Single Post
  #2  
Vechi 18.06.2008, 03:36:08
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.685
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Drumul spre o societate de tip Big Brother este astfel larg deschis. Fara sa pretind ca as fi un profet, sunt convins ca urmatorul pas - dupa introducerea cardului de identitate electronic - va fi implantarea oamenilor cu cip-uri de identificare!
Frate Laurentiu, inteleg, insa cred ca toata aceasta panica a noastra vine de la faptul CA VREM....ca vrem sa acumulam MATERIAL cit mai MULTE din aceasta viata si de aceea sociatatea BIG BROTHER Poate functiona.

Gindeste-te la Ostrov si la Parintele Anatolie care dormea pe gramada de Carbuni... CE-I POATE FACE CARDUL teleghidat DE IDENTIFICARE cu legaturi la sateliti si alte inventii militaristice? ...si sunt atitia Sfinti Parinti care si-au cistigat libertatea absoluta tocmnai prin faptul ca nu au vrut nimic pamintesc decit strictul necesar...o rubashca pe spinare, o coaja de piine , o lopata sa mai munceasca pe ici pe colo..si cu Dumnezeu inainte!

...si astfel fiind un NIMENI pentru Bruxelles si satelitii lor, nu prezinti interes, ma intelegi? important este ca DUMNEZEU ESTE CU TINE si care din ascuns te tine SANATOS sufleteste si trupeste de pe o zi pe alta.

Acum nimeni nu zice sa fi homeless, adunat de pe strazi, insa daca NU VREI MULTE si ai disciplina de a te multumi cu putin(care poate fi chiar destul de mult) atunci nu conteaza ca cineva te verifica prin ce coclauri umblii si ca stiu ce numar porti la picior ca anul trecut ai racit de trei ori si care este numele de fata al bunicii sau ca am o suta de lei in banca...

REPET, TOATA FRICA ASTA ESTE ARTIFICIALA, O INSTALATIE NENATURALA DRACEASCA SI VINE DE LA FAPTUL CA ...V R E M !!
Reply With Quote