View Single Post
  #1032  
Vechi 08.07.2008, 12:36:31
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Luly
salutare...si eu sunt pe stil vechi si am observat ca pe net este promovata o imagine f proasta la adresa noastra, a Bisericii Ortodoxe de Stil Vechi(cum ca am fi stilisti s.a.).Asa cum spunea si teogtf ar trebui o discutie mai ampla... sa raspundem cu seriozitate si responsabilitate unor intrebari de la cei care doresc lamuriri si care au multe nedumeriri... daca va hotarati sa va angajati intr-o discutie de acest gen, nu ezitati sa-mi trimiteti un e-mail ... va multumesc... Doamne ajuta!
Eu cred ca n-are nicio importanta calendarul,insa nu inteleg de ce sa nu se indrepte.In sfarsit,daca voi vreti sa tineti calendarul vechi,n-aveti decat.Nu este nici o problema.Oricum,sa stitica multi popi va numesc eretici,nebuni,va blesteama.asta pt ca ei sunt plini de "dragoste frateasca".Nu va fie teama,Domnul va iubeste indiferent de cata fizica cunoasteti.Ca o gluma,oricum,calendarul ramane in urma in fiecare zii,este vorba de fatpul ca timpul atomic este "mai iute"decat cel masurat de ceas.Asa ca peste 100 de ani,iar vom fii nevoiti sa indreptam.Asta este.