View Single Post
  #8  
Vechi 18.11.2006, 19:04:19
euftalia euftalia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2006
Mesaje: 170
Implicit

Draga NicOle, daca nu poti merge la biserica fiind departe nu este vina ta. Pe Dumnezeu nu avem cum sa il pierdem, pentru ca ne gaseste aaaaaaaaaael oriunde am fi si in orice situatie. Nu cred ca pentru a citi acatiste si paraclise trebuie post in prealabil, posteste fiecare cat poate, eu cred ca tu ai o inima curata dupa cum scrii, nu iti pierde speranta, chiar daca esti departe de tara si de cei dragi.
Eu sunt alaturi de tine, pentru ca nici eu nu am o situatie prea usoara, dar la mine este vorba despre altceva, eu sunt bolnava de vreo 14 ani, acum am 30. Dar sper ca Dumnezeu ma va mai ierta de suferinta cum a mai facut-o in mai multe randuri.
Este bine sa citesti acatiste, dar este bine sa te rogi si cu cuvintele tale, stie Dumnezeu de ce avem nevoie fiecare, iar Iisus a spus sa ne rugam spunand "Tatal nostru" si a mai spus "nu cine zice mie Doamne,Doamne se va mantui ci cine va face voia Tatalui meu", adica eu cred ca Dumnezeu nu ne cere un efort exagerat, peste puterile noastre de a ne ruga. Sigur ca rugasiunea este buna, pentru ca ne canalizeaza spre bine, este puterea cuvantului. Numai bine si ingerul tau sa te ocroteasca!
Reply With Quote