View Single Post
  #5  
Vechi 16.09.2008, 21:42:35
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arifa
Buna, as dori sa va cer si eu sfatul cu privire la fratele meu...cred ca are o problema foarte grava dar nu stiu cum il pot ajuta.
Am fost pe acasa in week-end si am avut parte de o experienta terifianta...vreau sa spun ca are momente in care ne intelgem foarte bine si altele in care m-a dracuit incontinuu si m-a jignit foarte tare fara un motiv anume...mentionez ca parinti mei merg la biserica si se roaga pentru el si fac diverse slujbe...dar nu prea se observa schimbari...
Ideea e ca inainte el nu era asa, dar acum nu ne putem intelege cu el,,,a avut acum 2 ani o relatie cu o tiganca de care s-a despartit dupa vreun an si de atunci nu ne mai putem intelge cu el...Daca ma puteti ajuta cu un sfat despre cum as putea sa il ajut sa vada calea cea dreapta, niste rugaciuni sau acatiste pe care le-as putea citi pentru el sa il ajut sa vada calea si apoi sa isi indrepte singur comportamentul...Va multumesc!
In urma cu ceva vreme am trait si eu o situatie similara cu cineva foarte apropiat din familia mea.Am mers prin nenumarati medici, nu puteam s-a accept ca exista vraji care pot distruge practic un om. Am fost obligati de situatie deoarece era sumbra si chiar nu mai vedeam alta solutie s-a internam pers.la spitlul de psihiatrie.Acolo Dumnezeu a fost cu noi si am intalnit un medic sau mai bine zis un adevarat om cu mare credinta in Dumnezeu care a inteles situatia si repet exact cuvintele lui care mi-au ramas intiparite in minte si nu le voi uita toata viata "Lasati copilul aici pentru ca e in siguranta iar dv. mergeti unde vedeti cu ochii pentru ca asta nu e boala; daca pentru toti cei care ii am aici ar avea cine umbla paturile ar fi goale"! Atunci am inteles ca drumul nostru este pe caile Domnului si am mers la Biserica unde am facut nenumarate masluri, acatiste, rugaciuni de dezlegare etc. si totul a revenit la normal. Nu a fost usor dar pot spune ca cu Puterea lui Dumnezeu am reusit s-a rezolvam totul. Ar fi multe de spus dar eu cred ca cu mare credinta ve-ti reusi s-a aduceti omul la situatia de dinainte. Doamne ajuta!
Reply With Quote