View Single Post
  #506  
Vechi 13.04.2013, 00:50:06
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit

Adevarat in ziua de azi e mai greu sa vezi o fata decenta care sa nu fie considerata prea simpla sau sa nu fie ridiculizata de societate intr-un fel sau altul. Am si eu o fata care in curand va implinii 16 ani si povestim mereu de viata sociala. Ca mama crestina trebuie sa fac cum e mai bine cu voia Domnului sa invat copiii ce-i bine, ce-i rau, cum sa se comporte, cum sa faca fata vietii in general. Ca orice parinte se stie nu-i usor ( nici un copil nu vine cu manual de instructiuni).
Dupa cum au mentionat si altii inainte mea, totusi exista si fete si baieti buni, dar depinde unde-i cauti, nicidecum nu ai sa-i gasesti in cluburi. Daca vrei sa intilnesti un crestin, al cauti in biserica, si va asigur ca eu am mers la mai multe biserici ortodoxe ( ca sant departe de mine, si ma duc dupa cum permite circumstantele), si am vazut destule fete si baieti credinciosi. Unii sant mai moderni, altii mai simpli, altii si moderni si simpli. Fetei mele ai place sa se imbrace cu gust, si mereu este la moda, dar niciodata provocatoare (poarta fusta mini, pe dedesupt ia colanti sa nu fie nimic necuvincios la privire, poarta un maiou, peste ia o geaca). Pana ce si la plaja poarta pantaloni scurti peste costumul de baie, si mereu poarta costum de baie intreg. Este atractiva, moderna si totusi decenta. Se poate, dar cum spun mereu fetitei mele: banii nu cumpara stilul ( money can't buy style). Poti sa ai bani si totul la dispozitie si tot poti sa arati imbracat ca de doi bani (faptul ca dai mii de dolari sau lei pe o rochie care e mai scurta decat chilotii, nu te face sa arati decat IEFTIN).
Dar sa nu deviez de la subiect, de acord, nu sant la moda fetele (sau baietii ) cuminti, niciodata nu au fost. Dar daca esti crestin si doresti sa intilnesti pe cineva care are calitati crestine, cauti in Biserica nu in Moda.
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote