View Single Post
  #18  
Vechi 21.01.2015, 17:24:53
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan.mx Vezi mesajul
... să vin pe un forum ortodox să public așa ceva.
Mda, se pare că ai greșit forumul. Aici, precum vei descoperi, scriu numai oameni de bine, fără nici un cusur, curați la inimă, săraci cu duhul, blânzi ca porumbeii, care plâng pentru păcatele lor și care însetează de dreptate etc. Forumul e plin de fericiți și, mai ales, de oameni care propovăduiesc virtutea exclusiv din experiență. De asemenea, aici se publică doar citate din sfinți, opiniile personale nu interesează pe nimeni, noi cu toții dăm oierește din cap, îhî, apoi ne aplaudăm reciproc, ne facem metanie unul altuia, ne etalăm virtuțile de care suntem plini ca salcâmul de flori, precum stupul de miere. În general pe forum nu avem timp pentru neajunsuri și lipsuri (ele aparțin mereu troll-ilor), ci numai pentru realizări triumfale, pe care le publicăm la gazeta de perete și le onorăm cu degetul mâinii drepte zvelt ridicat în sus.
Așa că, în această oază aproape cerească de inocență, puritate și virtute, e firesc să pice nu știu cum o poveste atât de, nu știu cum să-i zic, ca a ta. Altele sunt prioritățile noastre, după cum ai citit deja.

Și totuși... Cum ziceai că sună gândul ăla care te ține departe de un duhovnic?.... Întreb, că poate i-am fredonat și eu cândva melodia, poate facem un duet...:)
Reply With Quote