Subiect: cuvinte de folos
View Single Post
  #48  
Vechi 11.11.2008, 13:41:24
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru ca eu am inceput discutia acesta despre mame...e cuvine sa mai adaug ceva. De data acesta voi scrie din inima mea..nu din cele citite..
Mai intai va voi povesti ceva..Fina mea a urmat tratament 7 ani pentru a ramane insarcinata. A facut sfantul maslu unde nu a fost..ce nu a facut...cand isi pieduse orice speranta, in urma unei minuni a Maicii Domnului a ramas gravida. Acum are o fetita o chema Maria. deci se poate... acestea le-am scris spre mangaierea sotiilor fara copii.
Dar, noi mamele , noi care avem DOAR cate un copil sau 2..( cum e si cazul meu deci nu acuz nici nu ma scuz) unde ne sunt ceilalti copii??? vorbim de pacatele celor care NU au copii...dar ai nostri..ceilalti UNDE SUNT mamelor?? unde sunt?? Ce usor este sa spunem...eu am un copilas...dar pe ceilalti pe care i-am avortat unde sunt??? CU ce suntem mai vredince decat femeia stearpa?? CU CE???? Oare cum ne va primi Hristos la judecata??? Nu in copii se masoara iubirea ci in JERTFA, IN JERTFA SURORILOR!!!! Sa mergem in orfelinate sa ne oferim pieptul pentru a odihni copii fara mame, sa dovedim prin fapte ca suntem mame, nu numai prin nastere de prunci. HAI SA NU NE RANIM..SA NE ASEZAM IN LOCUL MAMEI FARA DE COPII SA-I INTELEGEM SUFERINTA..nu stim ce aduce ziua de maine..poate Doamne fereste ne ia Domnul inapoi ce ne-a dat...copilasul......atunci...vina cui va fi?? a cui???
Stapana mult milostiva, TU ceea ce ne esti TUTUROR MAMA ajuta-ne si pe noi mamele sa ne crestem pruncii si daruieste Stapana dupa cum voiesti TI alinare celor ce nu au prunci. Tamaduieste-le trupurile, daruieste-le intelepciune sa primesca cu bucuria Crucea oricare ar fi ea. Aminteste-ti de noi Stapana, cele ce suntem femei, aminteste-ti de noi Stapana si nu ne lepada pentru pacatele noastre ci invata-ne sa Iti urmam Tie in iubire si virtute. AMIN!
Reply With Quote