View Single Post
  #7  
Vechi 28.06.2010, 13:34:50
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin755 Vezi mesajul
Sigur Daniele, frate... Teorie si filozofie gasim pe toate drumurile, insa vezi tu... faptele sunt altfel. Si apoi eu nu numai de banii donati bisericii am vorbit. Si nu am spus ca sunt contra acestei actiuni. Am vorbit de cu totul altceva. Cumplita confuzie intre ban si Divin. Insa vad ca nu are nimeni nimic de spus despre ceea ce e scris in prima parte a mesajului, legat de rolul bisericii vis-a-vis de desfiintarea banilor, de masoni si papusile lor cu diferite nume (sefi de stat, guverne, firme mondiale, FMI, UE, NATO, manipulare prin intermediul TV si radio, etc).
Cumplita confuzie intre ban si divin este facuta cred doar de cei care nu au o viata in biserica. Este o confuzie a celor care stau pe gard si se uita si nu inteleg nimic. Pentru ca daca ai fi participat si ai fi fost cu urechile ciulite la ce se intampla in biserica, la slujbe si la predici, nu ai mai fi avut parerile astea.

Lupta activa dar fara Liturghie, rugaciune, post, spovedanie si Impartasire nu exista. Sau exista dar nu are nici o treaba cu biserica. Si toate lucrurile bolduite de mine nu sunt filozofice, ci cat se poate de concrete.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote