View Single Post
  #1  
Vechi 04.06.2012, 23:27:38
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit Ruga pentru iubire...

Mai intai de toate vreau sa salut toti userii de pe forum.... nu am mai postat de ceva timp desi urmaresc zi de zi forumul... am o mare nedumerire si vreau sa va consult si pe voi, multi fiind niste rugatori mult mai imbunatatiti si mai bine documentati..... Este bine sa te rogi pentru a castiga iubirea cuiva??? poate parea o problema puerila, stiu ca altii au probleme care implica sanatatea, sau probleme finaciare, lucruri care nu imi sunt straine, dar cu care am invatat sa traiesc.... singura mea problema care ma macina groaznic este privitor la o veche iubire.... am intalnit zeci de fete, nu ma pot indragosti absolut deloc, am iubit si iubesc o singura fata, un ingeras.... Dumnezeu nici nu ma ajuta sa o recastig, nici nu ma ajuta sa o uit, practic nu face nimic... stiu ca pare aiurea ce spun, ca suna egoist, dar asa am impresia uneori.... dupa ce ne-am despartit, s-a lasat dusa de nas de o prietena si s-a apucat de fumat.... toata lumea mi-a spus ca este imposibil sa o fac sa se lase de fumat... dar mare e puterea lui Dumnezeu, si cu putin ajutor de la parintele Arsenie Boca, in mod inexplicabil spun multi ea a hotarat sa nu mai fumeze si a si reusit.... Repet intrebarea, e bine sa ma rog pentru ca ea sa ma iubeasca din nou??? Dumnezeu o sa ma ia in seama??? poate o sa spuneti ca nu se poate schimba voia Lui Dumnezeu, ca fiecare avem vointa proprie, si Dumnezeu nu intervine in deciziile noastre... nu sunt intru totul de acord cu asta..... de asta am dat exemplul de mai sus cu fumatul..... imi cer scuze ca v-am rapit cateva minute din timpul fiecaruia... sper sa nu se nasca din nou polemici asa cum se intampla pe majoritatea threadurilor.... va multumesc... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote