View Single Post
  #41  
Vechi 10.01.2014, 08:49:34
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Evident ca e si vina celui care accepta bataia, fiindca sta in casa cu un bataus!
Dumnezeule, deja vorbim de un caz PENAL, dacă lucrurile stau intr-adevăr așa și dacă "bărbatul tău" chiar a dat în tine. Se rezolva prin telefon la Politie si o vizita la IML. Și cu strânsul bagajelor.
Aici sunt total de acord cu dumneavoastra! Intradevar, in orice relatie sau casatorie mai apar neintelegeri, insa daca se ajunge la jigniri sau violenta fizica, deja e prea mult!
Ce asa-zisa placere poate fi asta pentru un barbat ca sa-ti bati nevasta nu am inteles nicioadata! Daca se intampla sa fii mai solid, te poti angaja ca bodyguard sau politist sau in armata, sau ca jandarm, unde iti poti folosi forta fizica intr-un scop bun (de exemplul când prinzi vreun violator, proxenet sau un tigan care fura cabluri de la CFR- aia da, merita batuti asa ca hotii de cai. Dar sa-ti bati iubita sau sotia trebuie sa fii un pic plecat cu mintea).
Unii barbati mai incearca scuza ca de la bautura! Nici asta nu tine- bun, am inteles, am iesit intr-o seara cu baietii la o bere, insa aici un om cu cap stie care e limita, si chiar daca poate se intampla sa ia un pahar in plus, se duce si se culca, si nu face scandal sau sa se comporte urat cu femeile!
Reply With Quote