View Single Post
  #29  
Vechi 10.11.2014, 12:33:39
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Uiti si numele copilului si daca acesta arde in Iad nimic nu-ti poate umbri fericirea, catusi de putin. Soarta propriei familii paleste atunci cand Il vezi pe Dumnezeu in toata maretia Lui. Vei fi fericit(a) preaslavind-u-L o eternitate.
Vei stii ca Dumnezeu a fost corect si marinimos atunci cand pe tine te-a luat langa El si i-a oferit copilului tau ceea ce si-a dorit si ales de unul singur: chin etern in iad, pana-i paraie sufletul.
Daca un parinte vrednic de rai are un copil neascultator, vrednic de iad, acesta (parintele) prin rugaciunile sale, prin iubirea lui si prin viata jertfelnica, in Duh si Adevar, il va salva pe copilul sau de la iad.
Dumnezeu ii iubeste deopotriva si pe parintele vrednic si pe copilul nevrednic si VA IMPLINI RUGACIUNILE parintelui.
Domnul Iisus Hristos, Parintele si Invatatorul nostru, s-a rugat neincetat pentru noi, s-a jertfit pe cruce pentru noi, copii lui neascultatori condamnati la iad, si ne-a salvat.
Mi-am adus aminte un film, de groaza, de altfel, pe care nu as mai vrea sa-l vad...dar care mi-a demonstrat ca o mama, un tata, poate salva sufletul copilului din mana diavolului. Este vorba de primul film din grupul Poltergeist.
Filmul nu este demn de pomenit dar mi-a ramas in minte cat a luptat mama cu fortele raului ca sa-si salveze copilul si a reusit.
"Dragostea da putere si Credinta da curaj"(Cuvintele preotului nostru paroh, la predica de ieri)
Inca odata: rugaciunile unui parinte si viata lui virtuasa intru Hristos, intoarce pe copii raraciti. Cu siguranta!

Deci ce spui tu nu se va intampla in veci!
Reply With Quote