View Single Post
  #17  
Vechi 17.08.2007, 21:40:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de veilur
Da, adevarat asiris, ingerii pazitori sunt adevaratii paznici pentru noi. Dar uneori imi aduc aminte cat de mult imi intristez eu ingerul atunci cand pacatuiesc stiind ca el ma vede...ma mustra gandul asta si parca ma face de rusine sa stiu ca fac asta mereu :(
Veilur, acum ca stii cat il intristezi pe ingerul tau pazitor, facand anumite lucruri, care nu-i sunt pe plac; ce ar fi daca inainte de a face acel lucru ti-ai indrepta gandul spre inger si ai realiza ca de fapt nu trebuie sa faci acel lucru?!? Abtinandu-te, te poti bucura la gandul ca ti-ai bucurat ingerul pazitor. Ce zici?
In rugciunile de dimineata si cele de seara, sunt rugciuni speciale catre ingerul pazitor, foarte importante si de folos. Ce trebuie retinut, este conlucrarea absolut necesara intre noi si ingerul pazitor. De multe ori in graba noastra cotidiana il uitam , il ignoram si ce pacat de harul lui ce-l irosim far de folos prin indiferenta si uitarea noastra.
Reply With Quote