Subiect: Excomunicare
View Single Post
  #26  
Vechi 08.05.2016, 12:38:03
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
nu ma regasesc nici in BOR nici in BRC nici in alta biserica,nici nu cred ca "Dumnezeu prefera lemnul" .
Probabil te crezi vreo "originala" .Nu esti. Asta e o metoda folosita cu succes de diavol pentru cei mai naivi(...)care se cred intelijenti .Vezi ca mai avem unu p'aci il cheama florinolteanu ,cu diferenta ca tu esti ceva mai sincera ...in "naivitatea" ta.
Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
De cand fac voluntariat si ma implic in campanii umanitare (atat cat pot,din toata inima) viata mea e schimbata in bine(aici l-am gasit pe Dumnezeu).
Da' de ce faci voluntariat? Te concentrezi pe altii pentru ca nu-ti place sa te uiti in interiorul tau? Voluntariatul asta e fals si il faci din mandrie.Nefolositor pentru tine.

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
Desi l-am rugat pe preotul BOR sa ma taie de pe lista tot figurez desi nu mai platesc taxa. Desi sunt amenintata ca daca nu platesc nu voi fi ingropata crestineste,e ok banii pt asa ceva las scris sa fie dati tot pt campanii umanitare.Deci ideea e ca nu vreau sa figurez pe lista BOR impotriva dotintei mele
Ideea e ca nu ai habar ce inseamna credinta de "crezi" ca o taiere cu pixul te scoate din Biserica Ortodoxa.Te-ai scos singura in afara Bisericii in secunda acceptarii gandului de a te lepada.Problema e ca nu exista cale de mijloc ,nu exista o zona neutra in care sa stai dupa ce te-ai lepadat.Esti lepadata din Biserica lui Hristos ,automat esti incorporata in biserica lui satan cu toate voluntariatele tale si "dumnezeul" inventat de tine.Daca te simti bine "acolo"...nimeni nu te poate intoarce din drum.Chiar daca toti ortodocsii si sfintii s-ar ruga pentru tine.Asa ca ai grija ce-ti doresti,ca s-ar putea sa ti se indeplineasca.
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote