Subiect: Nu mai are sens
View Single Post
  #3  
Vechi 12.10.2010, 17:04:41
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Am intrat de ceva timp pe acest forum pentru a gasi niste raspunsuri.
Sincer, in afara de tulburare, nu m-am ales cu nimic.
Am pierdut mult timp citind postarile diversilor membri, am facut multe comentarii si am avut destul de multe discutii in contradictoriu.
Niciodata nu mi-am propus sa pierd credinta cuiva, chiar daca unii asa au inteles.

Ma incearca un sentiment profund de dezamagire.
Mi s-a atras atentia de doua ori, de catre aceeasi persoana, cand am folosit cuvintele "noi" respectiv "voi", in loc de "ateii" respectiv "crestinii".
In schimb, am fost jignit de nenumarate ori de cei ce-si spun crestini si nimeni nu a luat atitudine, nici macar cel ce ma admonestase, desi ii atrasesem atentia. Dar sa jignesti un ateu se pare ca este permis ... chiar indicat.
Raspunsul pe care il cautam l-am gasit, ca o concluzie asupra experientei mele pe acest forum.

Daca cineva s-a simtit jignit de ceea ce am scris, imi cer iertare. Cu siguranta nu se va mai intampla.
Pentru ca am decis sa nu mai iau contact cu acest forum niciodata. De fapt, nu vreau sa mai am de a face cu nici un forum religios.
Pur si simplu ... nu mai are sens ...
Nu vad ce sens ar avea sa continui sa comentez pe acest forum.
Eu am stiut de la bun inceput ce ma asteapta pe forum (jigniri, amenintari cu banarea pentru opinii diferite de "calea cea dreapta" samd) si cu toate astea consider ca are sens sa postez aici pierzand o groaza de timp. Totusi, noi ne situam pe pozitii usor diferite desi in mare suntem in aceeasi tabara si nu cred ca motivatia mea ti se potriveste. Am sa-ti scriu un mesaj pe privat in care sa-ti explic de ce consider ca are sens sa stau pe acest forum. Daca totusi parasesti forumul inainte ca mesajul meu sa ajunga la tine, daca are vreo importanta, sa stii ca din partea mea plecarea ta este o mare pierdere mai ales dupa plecarea lui topcat. Numai bine!
Reply With Quote