View Single Post
  #3  
Vechi 05.04.2012, 04:55:00
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Daca se schimba numele Romaniei de acum in Americania e foarte potrivit.
Nu e deloc greu sa vezi ca se duce chiar de guvernanti actuali un proces de exterminare a unei parti a populatiei Romaniei.
Nu stiu pe ce criterii extermina dansii din populatia Romaniei,da e clar ca exista asa ceva.
Imi pare foarte rau de propria identitate a romanului e omenia iar nu sa stea pasiv sa vada ce fac guvernanti actuali,asa cum fac majoritatea romanilor de acum.
Daca ar fi fost omenosi,ar fi iesit multi pe strada sa protesteze pasnic sa plece dl Basescu si dl Ungureanu.
Daca ieseau 3-4 milioane de romani pe strada,erau fortzatzi sa plece dl Basescu si dl Ungureanu.
Si asta tineri pana in 40 de ani trebuiau sa o faca,nu batrani.
Nu stiu de ce nu ies romanii sa protesteze stiu oameni care nu au de lucru,abia au ce manca si tot nu li se pare nimic in neregula cu dl Ungureanu si dl Basescu probabil or zice ca e UE de vina pentru ce e aci sau eu stiu,dl Snegur sau Rusia.
Asa e si in SUA se cauta tot inamici in afara tarii pentru cum e situatia in tara,nu se vede ca din cauza coruptiei,a nedistribuirii mai egale a bunurilor e situatia proasta in tara.
roman,american nu e prea departe unul de altul,sau e,ca multi americani nu sunt asa fundamentalisti ca romani si sunt mult mai toleranti si mai deschisi spre alti oameni.

Cea mai buna solutia,vorba cuiva,daca ai de a face cu straini,zici ca esti din Republica Moldova,ca esti moldovean.
Si ai rezolvat problema.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 05.04.2012 at 05:02:22.
Reply With Quote