View Single Post
  #10  
Vechi 08.10.2018, 22:10:10
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
ba pardon, Zice asa: Milă doresc, nu jertfă!” Căci Eu n-am venit să-i chem pe cei drepţi, ci pe cei păcătoşi."
"viata sfanta" e o inventie lumeasca, nu exista asa ceva.
si mai spune:„Lasă morții să-și îngroape pe morții lor”, evident ca aici popii au inventat la intelesuri vreo mie de ani de oaleu, fiecare colt de biserica si-a tras un os "sfant", in toata lumea crestina. care avea osu' mai mare si mai cunoscut facea si cei mai multi arginti, dar Iisus a mai zis, dragul de el, si "urmeaza-ma!", cu alte cuvinte, cu un dispret urias fata de moarte, lasa materia si vino! trebuie sa va invat eu?
aia e, e paganism si idolatrie pupatul si inchinatul la moaste.

da las' ca mergeti acum la paraschieva asa cum m-a dus si pe mine bunica-mea la dumitru, io eram un copilas, voi mergeti oameni in toata firea sa pupati niste oase, sa va inchinati la morti, etc. ca sa nu mai spun ca acolo cereti si chestiuni personale.

ps.hmmm, dar care o fi fost motivul adevarat cu sodoma si gomora? zic si eu, incestuoasele fiice ale lui lot nu au fost pedepsite, dimpotriva chiar, moise nu a fost ascuns in moabit, sau cum ii zice? taman ca sa nu-l prefaca unii in moaste? si moabit nu-i tara unei incestuoase? si nu inseamna in ebraica chiar asta? etc etc etc

ps2.inca o data imi dau seama ca, de fapt, nu stiti aproape nimic, doar ce va spun calugarii sau popii. daca aia sunt praf invatatura lor nu face din voi niste credinciosi adevarati, aveti grija.
amice, citeste aceste cuvinte: "Afară câinii și vrăjitorii și desfrânații și ucigașii și închinătorii de idoli și toți cei ce lucrează și iubesc minciuna!" (Apocalipsa 22:15). Aceste sunt invataturile vreunui popa sau ale lui Hristos? Homosexualitatea este desfranare sau nu? Dupa mintea mea de profan eu zic ca este, pentru ca tot acelasi Dumnezeu in ziua a 6-a a facut acest lucru: "Și a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat și femeie." (Geneza 1:27). Dupa cum vezi Dumnezeu nu facut 2 barbati sau doua femei si apoi le-a spus sa se impreuneze. As putea spune ca homosexualitatea e desfranare la puterea a doua
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote