Subiect: Gresesc sau nu ?
View Single Post
  #29  
Vechi 24.02.2013, 00:45:16
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andreea2012 Vezi mesajul
In ultimul timp ma rog mai mult, ascult cantari bisericesti(de ex Prea milostiva Maica-Marian Moise) si stau pe site-uri ortodoxe. Tatal meu a observat acestea si ma critica spunanad ca nu este bine sa ascult astfel de cantari, si nu ii place cand vede ca stau pe site-uri ortodoxe.De rugaciuni inca nu a zis nimic, dar ma astept.Gresesc eu cu ceva?
Mentionez ca tatal meu, nu merge la biserica si nu prea stie el despre religia ortodoxa.
Cred că tatăl tău a observat bine. Nu e lucru bun să te amăgești cu Marian Moise și să stai pe siteuri ortodoxe.
De ce? Pentru că îți irosești timpul de: rugăciune, studiu biblic, cercetarea cărților duhovnicești, slujbe, cântări, post (întrucât te îndulcești cu bombonelele lui Moise și cu palavre de forum). Și, dacă ești cumva elevă sau studentă, îți irosești energia și timpul de studiu.
Nu cer să îmi răspunzi, ci doar să cugeți o clipă la întrebare: cum stai cu prietenii? colegii? activități extrașcolare?....

E posibil ca tatăl tău să fie mai apropiat de duhul Bisericii decât îți imaginezi. Dacă e un om cu bun simț și judecată sănătoasă, deja e foarte, foarte aproape...
Reply With Quote