Subiect: preot divortat
View Single Post
  #52  
Vechi 25.11.2009, 16:14:50
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.b Vezi mesajul
Multumesc tuturor pentru incurajari.Tocmai ce am venit de la spital, de la citostatice si am vazut mesajele d-voastra.
O sa va raspund la nelamuriri.La hirotonie nu i-am spus episcopului nimic despre situatia familiala.Cunosc ce spun canoanele,mai am in familie 2 teologi, fratele si cumnatull meu, deci sunt in cunostiinta de cauza, am indeplinit zic eu, fara vreo lauda conditiile, insa in zadar.
Maica Siluana m-a sfatuit sa ma despart pt ca "altfel nu ma voi insanatosi, si voi ramane plina de ura, iar viata vesnica imi va fi un chin."
v-as mai scrie dar ma simt cam rau.Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de multe bucurii!
Dzeu sa va daruiasca ceea ce stie El ca este mai bine pt.dvs., noi va dorim sanate, liniste sufleteasca, multa lumina in suflet si sa nu uitati ca Dzeu va iubeste f.f.mult...daca va incearca atat de mult....va iubeste pe masura incercarii! El va va da rasplata si usurarea pt.cele de ati indurat.
Am gand bun pt.dvs.va doresc din suflet sa va fie bine si as incerca sa va ajut dar nu stiu cu ce...daca imi spuneti...
nu spun lucr. acestea ca pe o oferta gratuita ci pt.ca si eu trec prin stari sufletesti f.grele...dar din alte motive.

Domnul sa va ocroteasca, sa va lumineze, sa va daruiasca pace sufleteasca si sa va binecuvinteze cu darurile Sale cele multe si bogate!
Daca puteti spuneti un Doamne miluieste si pt.mine...am nevoie.
Cu dragoste,
Marimira
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote