Subiect: Blestem?Tribut?
View Single Post
  #3  
Vechi 05.12.2009, 00:22:53
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Of, dragul meu Ioan Victor, cand am citit ce ai scris tu aici, m-am gandit ca problemele mele sunt foarte foarte marute pe langa prin ce ai trecut si prin ce treci tu...Dragul meu, nu cred ca Dumnezeu te-ar lovii asa tare din cauza asta...intr-un acatist scria asa.." Slava Tie, pentru fiecare suspinare a incercarilor mele" iar Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce...poate e doar un test, pe care El vrea sa-l treci ca sa te primeasca in Imparatia Lui...
Dar, am cateva intrebari: La biserica mergi? Te rogi? Ai un duhovnic?
Iti recomand sa te rogi oricat de des poti tu, la Maica Domnului, la Dumnezeu sa te ajute...
Eu te voi sustine moral si stiu ca Dumnezeu vede necazurile tale si ca daca Il vei cauta va intoarce tot raul spre bine...
Spui ca nu ai fost iubit la viata ta...eu TE IUBESC!! Esti fratele meu, chiar daca nu te cunosc suntem amandoi sub accelasi cer mare...si acem amandoi un suflet...Sa fi binecuvantat!
Inca ceva: NU mai bea deloc! E doar un sfat, bautura e o alta unealta a diavolului...nu-l lasa sa te rapuna...cheama-L pe Dumnezeu ori de cate ori simti nevoia sa bei si roaga-L sa-ti stapaneasca aceasta pofta...
__________________
Faca-se voia Ta!

Last edited by Simona-Marilena; 05.12.2009 at 00:25:34.
Reply With Quote