View Single Post
  #166  
Vechi 21.02.2014, 12:35:39
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Neonesimțitul Iliescu

http://www.kmkz.ro/opinii/editorial/neonesimtitul/


20 februarie 2014. Ion Iliescu, despre protestele de la Kiev: “O asemenea răzmeriță stopează eforturile de comunicare și dialog. Și noi am trecut prin asemenea timpuri… Vă amintiți ce atmosferă era. Piața Universității risca să se transforme într-un ferment al unei mișcări anarhice sau am avut minerii veniți să protesteze împotriva promotorilor Pieței Universității.Noi am ales calea dialogului”


pc screen shot

Ion Iliescu este dovada vie și roșie în suflet și-n obraji că nesimțirea nu îmbătrânește niciodată. Pare incredibil că o persoană care ar trebui să fie în pușcărie pe viață, și încă de acum 20 de ani, cel puțin, umblă liberă prin oraș cu păreri în cap. Să lăsăm un pic ironiile și răutăcismele și să o spunem deschis, nu eu, ci toată lumea: din cauza lui Iliescu, au murit oameni la revoluție. Din vina și ticăloșia lui, au murit oameni la mineriade. Ion Iliescu a incitat la crimă, a trimis oamenii să bată alți oameni cu bâtele, a omorât lumea pe stradă înarmat cu haite de imbecili. La vârsta lui, în loc să se bucure de anii de libertate ilegală care i-au mai rămas, împarte declarații nesimțite inclusiv cui nu e dispus să îl asculte. Nu că nesimțirea nu îmbătrânește, dar, pe măsură ce trece timpul, se prescriu și cei doi ani de-acasă pe care Ion Iliescu i-a absolvit în locul celor 7

Last edited by antiecumenism; 21.02.2014 at 18:03:39.
Reply With Quote