View Single Post
  #4  
Vechi 13.06.2018, 00:51:55
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bucuriepedrum Vezi mesajul
Iar de căsătorie nu spune nimic? Doar să-i mai faci un copil?
Ispravi de genul asta se intalnesc de obicei in Bucuresti. Cunosc o fata din zona, care are copil de vreo 10 ani in Bucuresti cu unul, si sta si ea asa tolerata pe acolo cu un copil necasatorita.

Citat:
În prealabil postat de Gaby2017 Vezi mesajul
... Ma gandesc sa las copilul la mama sau cu cineva in grija si sa plecam doar noi doi o perioada, sa ma conving daca ajungem la ceea ce imi doresc. Voi ce credeti?
Nu zice nimic de casatorie ,dar vrea alt copil?...TAre!... Mandrie si bani. Bani sa stiti ca sunt printre cele mai ieftine lucruri in lumea asta. Mai scumpe sunt alea la care le zice: Respect reciproc, iubire, responsabilitate, smerenie(ptr cine nu stie, termenul asta e cam opusul "inchipuitului",mandrului, adica un om care nu e mai mare decat trebuie in ochii lui) dragalasenie.
Cam situatia e, ca frumosul pe dinafara, se pare ca e mandru, deci urat pe dinauntru. Nu lasati copilul cu oricine,! Crede-ti ca schimbati un om daca il mutati in alt loc? Copilul e mai important ca un tip arogant. Cineva care cere inca un copil cand el nu si-a luat nici o responsabilitate?... S-avem pardon,am zis arogant si asa e.
In general ispita frumusetii daca ii cadem in ea ,si nu cascam ochii mai bine,la el si la mama care da sfaturi rele de pe margine,se poate ajunge rau.

Stiu mame care nu si-ar lasa copilul mic, Doamne fereste aiurea fara un spijin langa el.Suunt foarte importanti parintii,si cei din anturaj in primii ani. Emotional sunt niste ani vitali. Deci recunoasterea si sustinerea materiala nu sunt mare branza,sunt ceva minimal . De bun simt chiar.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 13.06.2018 at 00:54:48.
Reply With Quote