View Single Post
  #5  
Vechi 22.05.2011, 15:13:49
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Cand sufletul tau este tulburat... cand cauti pacea si nu o gasesti.... cand cauti in biserica, la preot, pe la vre-o manastire ori prin carti sfinte si tot nu iti gasesti linistea... sa ai atunci acest adevar inainte: Dumnezeu te cerceteaza prin Duhul Sfant. Dupa cum fiecare dintre noi suntem diferiti tot asa si Dumnezeu are lucrari diferite cu fiecare. Sfatul meu este sa asculti de indemnul Domnului Iisus care ne spune in Sf.Evanghelie a Apostolului Matei la cap.6 sa intram in camaruta noastra, sa ne incuiem si sa ne rugam acolo in tihna, adica sa fim in intimitatea duhovniceasca a rugaciunii si a partasiei prin Duhul Sfant pentru ca Acela care vede in ascuns sa iti rasplateasca. Vino inaintea lui Dumnezeu cu framantarile tale, marturiseste sincer si deplin toate greutatile, ofurile care sunt in tine si vei gasi in Domnul Iisus cel mai bun confident. Acolo, in intimitatea rugaciunii vei afla si raspuns pentru mai departe. Daca iti mai pot fi de folos scrie-mi la mariusmih71@yahoo.com. Harul Domnului nostru Iisus Hristos si binecuvantarea Lui sa fie cu tine. Amin!
mai sectare inchide televizorul,ca vine sfirsitul lumii din america, o am uitat a trecut prorociea cea mincinoasa de proroci mincinosi.
Reply With Quote