View Single Post
  #13  
Vechi 12.08.2017, 12:05:10
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenoirmiro Vezi mesajul
Doamne ajuta ,

As fi vrut sa întreb cum poate fi găsit partenerul de viață /viitorul soț - cu aceleași valori creștin ortodoxe-în zilele noastre.Dacă are cineva niște sfaturi as aprecia. Nu doresc sfaturi despre rugăciuni acestea le stiu de la duhovnic și din cărți. De asemenea nu cred ca trebuie doar sa te rogi și atât pentru ca oamenii nu apar la ușă. Eu am 30 de ani. Lucrez. Viața mea e intre serviciu și acasa. Și duminica la biserica. Am fost în studenție în asociații am făcut voluntariat etc.La baruri și discoteci nu merg evident.Chiar nu îmi dau seama cum poate fi cunoscut cineva în vederea căsătoriei. Am încercat site.uri de matrimoniale dar acolo se cam caută altceva. Nu prea știu ce sa mai fac.As aprecia sfaturi oneste fără critici dacă se poate.
Totul tine de vibratie si de sincronizarea cautarilor.Poate uneori problema este la noi,nu la ceilalalti,si este necesar sa ne rezolvam singuri unele aspecte din viata noastra pentru a putea face loc si altuia langa noi.Poate nu trebuie sa priviti doar dupa barbatul perfect si virtuos,sunt si destui rataciti,pacatosi,viciati care asteapta o femeie sa ii ridice din pacat.Depinde ce doriti,daca doriti doar un barbat cuminte si de casa cu care sa va casatoriti si sa faceti copii sau doriti o relatie bazata pe iubire,iar iubirea asta nu se stie de unde poate lovi.Sau poate ambele.....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote