Subiect: Forum crestin ?
View Single Post
  #1  
Vechi 12.08.2017, 22:45:58
elenoirmiro elenoirmiro is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2013
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit Despre a judeca

Imi pare rau ca ajung la concluzia ca acesta nu este un forum crestin.De fapt cati suntem cu adevarat crestini? Vine cineva aici pe forum si isi pune sufletul inainte (mare greseala) si are nadejdea ca va primi sfaturi, nu pietre aruncate.Si culmea, poate cineva are o boala.Dar daca ar fi sa vorbeasca cineva de patimi ,probabil e pus la esafod. Deci da suntem crestini, dar judecam mai aspru decat probabil cei mai severi Sfinti.(nici nu cred ca exista Sfinti severi). Imi pare rau ca vad asta, imi pare rau sa vad ce se intampla chiar si intre noi care spunem ca suntem crestini, eu nu ma exclud, judec la fel, dar si altii vad ca o fac aici.Suntem toti la fel. S-a dus iubirea, a ramas dreptatea pe care o impartim ca regii intre noi, din tronul autosuficientei si arogantei extreme, ironia, persiflarea, criticarea, ipocrizia, fariseismul extrem.Iubirea s-a dus. Nu putem sa nu judecam pentru nu putem sa iubim.Habar nu avem.
Sa ne ajute Dumnezeu sa ne dam seama si sa ne caim pana ce probabil va fi cam tarziu.
P.s. as dori sa vorbesc cu un moderator, daca se poate.Multumesc.

Last edited by elenoirmiro; 12.08.2017 at 23:41:32.
Reply With Quote