Subiect: Sunt singura.
View Single Post
  #6  
Vechi 10.10.2016, 05:39:55
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
In urma unor greseli pe care le regret, si nu m-am ales cu nimic, am ramas doar singura. Acum am inceput sa vad ce inseamna viata. Nu stiu cum sa mai cred si sa mai sper ca poate fi bine si pentru mine. As vrea sa ma casatoresc si sa am o familie, copii dar nu prea stiu cum. Nu stiu daca un baiat va mai gasi ceva bun si placut la tine. Ma gandesc cu teama la viitor. Vreau sa ma casatoresc si apoi sa am relatii intime. Mama mea ma sfatuieste sa nu mai astept, ca in ziua de azi nu se mai face ca mai demult. Ce ma deruteaza cel mai tare este faptul ca merge la Biserica ortodoxa si suntem familie de crestini ortodoxi. Cum ma poate sfatui astfel? Toata lumea imi spune ca nu stiu ce vreau. Cum sa fac ca sa ajung sa ma casatoresc si sa il fac sa astepte pana dupa nunta?

Am fost mai demult aproape de Dumnezeu si am cazut iar acum imi este foarte foarte greu sa ma ridic!

Si pentru fetele sau femeile care au avut gagic, iubit, barbat probabil exista un loc in Rai si pentru noi care nu mai suntem asa cum ar trebui. Poate are Dumnezeu mila de noi pentru ca oamenii nu au. Lumea te arata cu degetul si iti spune dar ai facut asa si asa si te crezi sfanta. Cititi urmatorul articol: http://www.doxologia.ro/reflectii/o-...atie-sfintenia
Eu inteleg, din marturisirea ta, ca esti intr-o situatie... grea, pe care n-ai constientizat-o inainte, dar o regreti acum.
Oare ce regreti acum: ca esti singura, sau ca ai gresit? Daca acum n-ai fi singura, ai regreta greseala?

Ar fi bine daca ti-ai raspunde sincer la aceste intrebari pentru ca acum nu mai esti in situatia sa pui altuia conditiile ortodoxe pe care (dupa cum se pare) tu nu le-ai respectat; si-apoi cu ce respect te-ai putea uita in ochii barbatului care sa te accepte dupa nunta ca si cum inainte ai fi fost dreptcredincioasa? Un astfel de barbat cu adevarta "sfant" nu exista, caci un sfant nu cauta femeie.

In situatia ta, cel mai usor lucru ar fi sa te ridici in fata lui Hristos si El te-ar ajuta numaidecat daca te-ai ruga Sfintei Taisia, dar mi se pare ca tu ai afisat linkul numai pentru noi, deoarece tu vrei copii.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote