Subiect: Nunta + depresia
View Single Post
  #59  
Vechi 20.03.2014, 18:08:00
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioana5760 Vezi mesajul
Nu stiu de ce in faza de femeie necasatorita consideram ca familia, un sot si copii te implinesc, iti aduc fericire. Din ce vad in jur si citesc treaba e cu totul alta, pana la urma se va vedea ce se alege din toate sperantele. Cred ca asa suntem unele din noi sa avem in inima dorul de familie si copii. Singuratatea nu spun ca e rea, are si parti bune, poti lucra la tine, sa citesti, sa te rogi mai mult etc., libertate de miscare.
Mi-e ca ajung la o varsta fara toate astea si ma apuca si pe mine depresia.... avantaj eu: am cui cere nr. de tel. al doctorului :))
Fallen nu e casatorita, nu vad cum situatia ei ar fi una despre fericire/nefericire in casatorie.

Nu e usor in nici una din variante, noi gandim ca alegerea pe care o facem ne va feri de probleme, ori nu e tocmai asa, indiferent care ar fi aia.

Problemele sunt o invitatie la maturitate spirituale, o viata fara griji in conditiile in care avem nenumarate handicapuri, nu este posibila, asa cum nici intrarea cu ele in Imparatia lui Dumnezeu nu e posibila.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote